O stronie

Witaj na stronie Po Prostu Włoski!

Jak sama nazwa wskazuje znajdziesz tu kilka wskazówek, które ułatwią Ci naukę tego języka. Przeprowadzę Cię po krótce po głównych sekcjach strony, żeby łatwiej było Ci znaleźć interesujące dla Ciebie treści.

[pullquote align=center]

Tutaj masz gotową listę wszystkich dotychczas opublikowanych przeze mnie artykułów, z podziałem na typ 🙂

SPIS TREŚCI

[/pullquote]

Każdy wpis, dotyczący jakiegokolwiek aspektu języka będzie znajdował się w odpowiednich kategoriach. Oto krótki opis każdej z nich:

 • Ciekawostki – znajdują się tutaj wpisy dotyczące różnych ciekawostek o Włoszech i o Włochach. Wiesz, że dla Włochów 13 to szczęśliwa liczba, a 17 pechowa? Wiesz skąd wzięło się powiedzenie “wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi właśnie w tej sekcji.
 • Gramatyka – czyli najmniej lubiany element podczas nauki jakiegokolwiek języka, wpisy tutaj będą czasami “suchą” teorią (zawsze z przykładami), a czasami krótkimi wpisami objaśniającymi dlaczego np. czasami mówimy a casa, a czasami in casa.
 • Inne – znajdują się tutaj wpisy “offtopowe” lub motywacyjne, niekoniecznie związane z językiem włoskim lub Włochami
 • Kultura – wpisy związane z włoskimi tradycjami i kulturą, czyli luźniejsza tematyka
 • Podróże – nazwa mówi sama za siebie; pisze tu o różnych miejscach, które warto zobaczyć, a nie koniecznie są znane
 • Powiedzenia – jak sama nazwa wskazuje, co jakiś czas będą pojawiać się wpisy dotyczące różnych powiedzeń stosowanych rzadziej lub częściej w języku włoskim.
 • Pułapki językowe – mam nadzieję, że ta nazwa kategorii też trochę za siebie mówi. Wpisy w niej będą zazwyczaj opisywać wyrażenia lub słowa, które mogą czasem być kłopotliwe. Chyba nie chcemy np. iść na ławkę, zamiast do banku, prawda?
 • Słownictwo – będą tu wpisy skupiające uwagę na słownictwie, czyli np. słownictwo przydatne na dworcu, w restauracji itp. Niektóre pułapki językowe też będą w tej kategorii.

Poza opisanymi wyżej kategoriami, przygotowałam również 3 kategorie dla osób, które wolą szukać według swojego poziomu języka:

 • Poziom podstawowy – znajdują się tu zagadnienia zarówno z gramatyki, jak i ze słownictwa dla poziomu A1
 • Poziom średni – znajdują się tu zagadnienia zarówno z gramatyki, jak i ze słownictwa dla poziomów A2 – B1
 • Poziom zaawansowany – znajdują się tu zagadnienia zarówno z gramatyki, jak i ze słownictwa dla poziomów B2 – C1.

Warto też zerkać na tagi, które znajdują się na końcu lewej kolumny 🙂 Polecam szczególnie takie tagi jak l’italiano cantando albo quiz 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie to kliknij tutaj, lub przejdź do bloga i zacznij zgłębiać swoją znajomość języka włoskiego!

 

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top