Co nowego w Kalendarzu przyimkowym 2024?

Jak co roku, także tym razem przygotowałyśmy z Karoliną z Język włoski na dobranoc przyimkowy kalendarz ścienny na 2024 rok. Wiele osób już zdążyło go pokochać w swojej obecnej formie, ale oczywiście co roku dokładamy coś nowego.

Prowadziłyśmy też transmisję na żywo, na której o wszystkim opowiedziałyśmy więc jeśli wolisz, zamiast czytać możesz ją obejrzeć. Poniżej znajdziesz w skrócie informacje na temat tego, co się zmieniło oraz oczywiście przy czym już nie chciałyśmy kombinować.

Zanim jednak przejdziemy do meritum, krótka informacja dla osób, które są tu nowe i jeszcze w ogóle nie wiedzą o co chodzi.

Czym jest Kalendarz przyimkowy?

Kalendarz Przyimkowy to ścienny kalendarz, który co miesiąc przenosi Cię do innego miejsca we Włoszech, a przy okazji masz możliwość nauczenia się nowych przydatnych wyrażeń zawierających przyimki, czyli nasze ukochane preposizioni.

Można więc śmiało powiedzieć, że Kalendarz Przyimkowy to narzędzie do nauki, a nie tylko dekoracja ściany.

Oczywiście nie brakuje tu włoskich smaczków: każdy miesiąc przenosi Cię do innego włoskiego regionu. Każdy znajdzie coś dla siebie: pojedziemy razem w góry i nad morze, do bardziej i do mniej znanych miast.

Co zostało bez zmian w Kalendarzu przyimkowym na 2024 rok?

Myślę, że śmiało można powiedzieć, że układ Kalendarza przyimkowego na 2024 rok został bez zmian. To wynik kilkuletniej pracy i póki co nie planujemy go zmieniać. Oznacza to więc, że w Kalendarzu znajdziesz:

  • podział na 3 sekcje: zdjęcie prosto z Włoch, kalendarium z miejscem na notatki oraz materiały do nauki włoskiego
  • każde zdjęcie jest podpisane – wiesz dokładnie, co na nim jest oraz dzięki mapce poznasz dokładne położenie
  • nazwy dni tygodnia i miesięcy po włosku
  • oznaczone polskie i włoskie święta – wiemy, że to ważny element szczególnie dla rodzin mieszanych (każdy może zobaczyć, kiedy są ważne dla drugiej połówki święta)
  • każdy miesiąc zawiera co najmniej 10 przyimkowych wyrażeń z życia wziętych.

Kalendarz dostępny jest w dwóch formatach: A4 (wielkości kartki do drukarki) oraz A3 (dokładnie 2x większy).

Co nowego pojawiło się w Kalendarzu przyimkowym na 2024 rok?

Przede wszystkim zwroty i wyrażenia przyimkowe, które tu umieściłyśmy są nowe. Tego wszystkiego jest tak dużo, że bez problemu znalazłyśmy kolejne 120 zwrotów z życia wziętych, które wykorzystacie w waszych rozmowach na różnych poziomach zaawansowania. Ale to nie wszystko!

Na początku wpisu zaznaczyłam, że Kalendarz przyimkowy to przede wszystkim narzędzie do nauki. Dlatego właśnie w tym zakresie postanowiłyśmy wprowadzić największe zmiany. Poza wyrażeniami przyimkowymi w każdym miesiącu znajdziesz dodatkowe materiały do nauki: czasem będzie to ponownie coś przyimkowego, czasem jakieś obrazki (które też zawierają przyimki). Ważne jest to, żeby ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

A skoro ćwiczenia są najważniejsze, drugą nowością w tym roku był e-book, który jest w sprzedaży tylko z Kalendarzem przyimkowym na 2024 rok. Nie można go zakupić samodzielnie. Jest w nim 20 ćwiczeń, które pomogą w utrwaleniu zarówno wyrażeń przyimkowych, jak i dodatkowych materiałów.

Pierwsze 12 ćwiczeń jest w stylu Przyimkowo – jest tu sporo ciekawostek i materiałów dodatkowych. Dzięki temu nauka staje się bardziej skuteczna i znacznie przyjemniejsza!

Ale to nie wszystko! Dodałyśmy też wyjątkowe święta i propozycje ćwiczeń na “tu i teraz”, żeby zachęcić Cię od razu do pracy z Kalendarzem.

Cieszymy się ogromnie i dziękujemy z całego serca tym, którzy zdecydowali, że to właśnie nasz Kalendarz będzie im towarzyszył przez cały rok.

Na koniec chciałabym jeszcze pokazać kilka ostatnich opinii, dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają, a warto się spieszyć bo zostało jeszcze tylko kilkanaście sztuk!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Scroll to Top