Co oznaczają poziomy językowe A, B i C

Co oznaczają poziomy językowe A, B i C?

Co oznaczają poziomy językowe A, B i C? I co to dla Ciebie oznacza w nauce włoskiego? Dziś odpowiem właśnie na to pytanie. 🤓 Natomiast nie sama, a wraz z moimi koleżankami po fachu: dwiema nauczycielkami języka niemieckiego Martyną Mroczka z Majstersztyk Językowy oraz Klaudią Strohschein z Niemiecki Wihajster. W trakcie 70 minutowego spotkania online wyjaśniamy znaczenie poziomów językowych i opowiemy, dlaczego poziomy w nauce języków obcych są ważne!

Czego dowiesz się z nagrania i wpisu?

  • Dlaczego warto sugerować się poziomami przy wyborze kursu lub materiałów do nauki języka?
  • Czy warto zdawać egzamin językowy na poziomie A1?
  • Jak ważna jest gramatyka w nauce języków obcych?
  • Który kurs językowy wybrać?

Co oznaczają poziomy językowe A, B i C?

Te litery to Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, który określa stopień opanowania 4 umiejętności językowych: mówienia, słuchania, czytania oraz pisania. 💪

A1 – początkowy/początkujący

Rozumiesz bardzo proste wypowiedzi o konkretnych sytuacjach życia codziennego. Potrafisz przedstawić siebie i innych. Jesteś w stanie prowadzić prostą rozmowę, jeśli ktoś mówi wolno i Ci pomaga. 💪 A2 – podstawowy/przed średniozaawansowanym Rozumiesz rutynowe wypowiedzi związane z życiem codziennym. Potrafisz w prosty sposób opisać, skąd pochodzisz, gdzie mieszkasz. Jesteś w stanie rozmawiać o sprawach związanych z najważniejszymi potrzebami życia codziennego.

B1 – niższy średniozaawansowany

Rozumiesz główne wątki wypowiedzi na znane Ci tematy. Radzisz sobie z większością sytuacji podczas podróży. Tworzysz proste wypowiedzi na znane i interesujące Cię tematy. Jesteś w stanie opisywać doświadczenia i marzenia oraz krótko uzasadniać swoje opinie i plany.

B2 – wyższy średniozaawansowany

Rozumiesz główne wątki złożonych tekstów, też na tematy abstrakcyjne i techniczne (związane z Twoją specjalnością). Bez napięcia prowadzisz normalną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka. Twoje wypowiedzi na różne tematy są przejrzyste. Potrafisz dyskutować o wielu sprawach.

C1 – zaawansowany

Rozumiesz trudne i dłuższe teksty, razem z ich ukrytym znaczeniem. Wypowiadasz się płynnie i spontanicznie. Twoje wypowiedzi są swobodne. Bez trudu odnajdujesz właściwe sformułowania, nawet w złożonych wypowiedziach. Poruszasz złożone tematy, a mimo to Twoje wypowiedzi są rozbudowane i płynne.

C2 – biegły/profesjonalny

Rozumiesz praktycznie wszystko, co usłyszysz lub przeczytasz. Potrafisz streścić informacje w spójny sposób. Swoje myśli wyrażasz bardzo płynnie i spontanicznie. Nawet w złożonych wypowiedziach umiesz zwrócić uwagę na różne znaczenia.

Zapraszam Cię do nagrania i do wzięcia udziału w wyzwaniu, które organizowane jest na moim Instagramie! Więcej informacji o wyzwaniu znajdziesz poniżej! 👇

Jak wspominałam wyżej na moim Instagramie organizuję wyzwanie „Przełam się i mów” to wyzwanie ma Cię przede wszystkim przygotować do głównego wyzwania, które organizuję w Klubie włoskiego  „Przełam się! Parla italiano!”. W trakcie tygodnia od 12 do 18 września będę udostępniać materiały na rozgrzewkę. 😉 Pamiętaj, że tylko jeden krok dzieli Cię od tego, aby rozgadać się na całego. Najtrudniej jest zacząć! Dlatego podejmij wraz ze mną wyzwanie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top