Zapisz się do Klubu Włoskiego

Czym jest KLUB WŁOSKIEGO?

Wiele osób zadaje mi pytania “Czym jest Klub Włoskiego?” i “Czy Klub jest miejscem dla mnie?” Dlatego postawiłam w jednym miejscu opowiedzieć o nim szerzej 😉 Tak, aby odpowiedzieć na wszystkie możliwe pytania.

Co znajdziesz we wpisie?:

 1. Co to jest Klub Włoskiego?
 2. Dlaczego nie może Cię zabraknąć w Klubie włoskiego?
 3. Skąd pomysł na Klub Włoskiego?
 4. Co znajdziesz w Klubie Włoskiego?
 5. Do kogo skierowany jest Klub Włoskiego?

Co to jest Klub Włoskiego?

Jest to miejsce przygotowane specjalnie dla osób, które chcą samodzielnie poszerzać swoje umiejętności językowe na dedykowanej, interaktywnej platformie. Dzięki temu nie potrzebujesz ciągle kupować nowych materiałów – wszystko czego potrzebujesz to chęci i czas na samorozwój!🙂 Nauka w Klubie zapewni Ci bardzo dużą różnorodność treści i form pracy na wszystkich poziomach językowych. Systematyczne powiększanie bazy materiałów oraz pracę w wybranym przez siebie czasie – samodzielnie lub korzystając z pomocy innych klubowiczów i lektorki.

Dlaczego nie może Cię zabraknąć w Klubie włoskiego?

Bo to idealne miejsce do nauki! 😉 Nie ogranicza Cię terminarz lektora ani sztywne godziny zajęć – wreszcie możesz uczyć wtedy, kiedy Tobie odpowiada! 🙂 Możesz też wybrać Twoją ulubioną metodę nauki – masz do dyspozycji nagrania audio i wideo, ćwiczenia interaktywne i pliki PDF. Wszystko możesz pobrać i wydrukować jeśli wolisz wersję papierową 😉 Poznasz różne typy zadań, które pomogą Ci ćwiczyć wszystkie ważne umiejętności językowe (nie tylko słownictwo i gramatykę). Materiałów jest naprawdę sporo, a będzie ich tylko coraz więcej. To właśnie od Klubowiczów zależy kierunek rozwoju Klubu oraz tematyka kolejnych webinarów 😉

Mimo samodzielnej pracy na platformie nie zostajecie sami! W ramach Klubu macie dostęp do grupy, gdzie możecie wymieniać się doświadczeniami z innymi Klubowiczami. W Grupie także systematycznie będą się odbywały live’y na których będę odpowiadać na Wasze pytania i rozwiewać wątpliwości.

Skąd pomysł na Klub Włoskiego?

Pomysł na Klub pojawił się u mnie w 2019 roku (a może to być jeszcze 2018 rok? 🙃), kiedy uruchomiłam moją platformę z kursami online. Wtedy jeszcze nie myślałam o stworzeniu takiej społeczności jaką stał się Klub.

Na poważnie zaczęłam myśleć o stworzeniu Klubu na początku 2020 roku, gdy po kolejnej edycji wyzwania “3-tygodnie z włoskim” bardzo dużo osób napisało do mnie z prośbą o więcej! Wszystkie te osoby chciały kontynuować ze mną swoją naukę! To było tak miłe i niespodziewane, że długo nie mogłam wyjść z szoku! Niestety nie miałam możliwości poprowadzić indywidualnie lekcji dla tylu osób (ani tym bardziej ciągnąć wyzwania przez cały rok). 🙈 Więc zaczęłam myśleć nad koncepcją, nad tym jak ja to widzę, co chciałabym zawrzeć i przekazać w Klubie.

Pod koniec roku zapytałam też subskrybentów mojego newslettera o to, a z niektórymi umówiłam się na rozmowę na Skypie żeby omówić z nimi mój pomysł (w sumie to było tuż przed startem promocji klubu). Jedno jest pewne: to był strzał w 10! A opinię o Klubie, które dostaję tylko to potwierdzają! Dziękuję Wam za to 🙏

Co znajdziesz w Klubie Włoskiego?

Mimo dużej bazy materiałów łatwo znajdziesz coś dla siebie, ponieważ zasoby są podzielone pod względem poziomu trudności i tematyki. Jest też cała masa dodatkowych materiałów oraz specjalnie utworzona klasa na Quzlecie, który jest świetnym narzędziem do nauki słownictwa 🙂

Jakie działy znajdziesz w Klubie?

 • sekcja gramatyczna wejdź tu, jeśli szukasz
  • konkretnych zagadnień gramatycznych; oczywiście obecne tematy będą stopniowo rozszerzane, pojawią się także kolejne; zgodnie z potrzebami gramatycznymi Klubowiczów.
  • filtry ułożone według poziomu zaawansowania ułatwią Ci odnalezienie konkretnego tematu. Oczywiście włoska gramatyka jest obszerna, dlatego niektóre działy są bardziej bogate w treści i ćwiczenia, inne mniej.
  • w tym dziale znajdziesz też wszystkie moje gramatyczne webinary.
 • nagrania webinarów (wszystkie webinary organizowane w I edycji oraz nowe zaplanowane w nowej edycji. Co ważne tematy webinarów wybierane będą przez członków II edycji Klubu! Czyli będziesz mieć realny wpływ na ich tematykę!)
 • słownictwo to dział, służący rozszerzeniu zasobów słownictwa. Znajdziesz tu:
  • Słownictwo tematyczne – zbiór różnych materiałów z podziałem na kategorie,
  • Modi di dire – zestawienie różnych wyrażeń, idiomów także podzielonych tematycznie; tu zazwyczaj jest filmik, w którym omawiam dane wyrażenia lub po prostu lista wyrażeń z moim komentarzem; często są też dodatkowe ćwiczenia na utrwalenie tych powiedzeń
  • Wyrażenia z FARE – co tydzień nowe wyrażenie z czasownikiem “fare”, który jak wiemy, jest wszędobylski. Podczas pierwszej edycji dodałam 18 filmów (na dzisiaj 16, będzie 18 do końca maja)
  • Prasówki – czyli regularny niedzielny przegląd włoskiej prasy; każda prasówka dotyczy innego tematu; proponuję artykuły do czytania, na podstawie których przygotowuję listy ciekawych słów i wyrażeń; te wyrażenia są też dodawane do zestawów w Quizlet.
 • materiały autentyczne z jednej strony jest to nauka “podręcznikowa”, z drugiej – prawdziwy język. Materiały autentyczne pozwalają otoczyć się żywym językiem, takim, którym faktycznie posługują się Włosi. To materiały audio/wideo, które pozwalają osłuchać się, przez co podczas wyjazdu i bezpośredniego kontaktu z Włochami łatwo uniknąć twardego zderzenia z rzeczywistością. Artykuły prasowe z kolei to idealna okazja na poszerzenie słownictwa z najróżniejszych dziedzin, a dzięki temu, że to ja wybieram materiały nie ma ryzyka, że wybierzesz za trudny materiał, bo każdy z tych materiałów jest przypisany do konkretnego poziomu. Do artykułów czy wideo są też przygotowane przeze mnie słowniczki, czasem dodatkowe ćwiczenia lub propozycje do konwersacji.
 • sekcja pytania i odpowiedzi – regularnie będziemy się spotykać na żywo i będę rozwiewać wasze wątpliwości językowe! Na Live’ach odpowiadam na pytania Klubowiczów związane z nauką słownictwa, gramatyki czy związane z konkretnymi tematami. To tak naprawdę dodatkowe szkolenie z włoskiego!
 • sekcja Preposizioni, czyli Królestwo Przyimkowe! Znajdziesz tu:
  • przyimkowe wyrażenie dnia – codziennie nowe wyrażenie z tłumaczeniem i przykładem użycia po polsku i po włosku,
  • przyimkowe nagrania – moduł z nagraniami webinarów i live’ów o przyimkowej tematyce,
  • mini kurs poświęcony przyimkom związanym z miejscem,
  • dział z różnymi innymi przyimkowymi ćwiczeniami podzielonymi względem poziomu trudności oraz quizy z wyrażeń dnia.
 • wyzwanie “3-tygodnie z włoskim” to miejsce od, którego najlepiej rozpocząć przygodę z włoskim jeśli nie wiesz jeszcze, nad czym konkretnie chcesz pracować;
  • wybierz odpowiedni poziom i zacznij pracować z tą jedną ścieżką: gdy napotkasz problematyczny temat, możesz poświęcić więcej czasu na pogłębienie go w innych miejscach Klubu, a następnie wrócić do pracy z Wyzwaniem w poszukiwaniu kolejnych rzeczy do powtórzenia lub nauczenia się. Potraktuj to jako ścieżkę nauki; gdy przez nią przebrniesz, zacznij kolejną.
  • Na ten moment jest już 6 ścieżek wyzwania 3 tygodnie z włoskim:
   • 1 ścieżka na poziomie początkującym, gdzie zaczyna się od absolutnych podstaw włoskiego
   • 2 ścieżki na poziomie podstawowym: jedna skupiająca się m.in. na czasie teraźniejszym, druga m.in. na czasie przeszłym i czasownikach modalnych
   • 2 ścieżki średnio-zaawansowane: jedna m.in. o czasach przeszłych passato prossimo i imperfetto, pronomi diretti e indiretti; druga m.in. o czasie przyszłym i trybie przypuszczającym
   • 1 ścieżka na poziomie zaawansowanym, w której jest m.in. powtórka zgodności czasów, zaimków łączonych i innych partykuł
  • W każdej ścieżce wyzwania oczywiście nie chodzi o samo wkuwanie gramatyki. Ćwiczymy też słuch oraz produkcję własną poprzez mówienie lub pisanie własnych opinii na różne tematy. Jest też oczywiście miejsce na powtórkę słownictwa lub poznanie nowego. To wszystko przy założeniu systematycznej codziennej pracy.

Jakie nowości znajdziesz w Klubie?:

 1. Kurs od podstaw o trybie łączącym (congiuntivo) – czas trwania kursu to 4 miesiące! Na tą chwilę znajdziesz już trochę informacji o trybie łączonym w Klubie. Ale od nowej edycji zajmiemy się tym tematem krok po kroku tak więc poznasz go od A do Z.
 2. Wyzwanie serialowe – które trwać będzie 3 miesiące. To wyzwanie o którym wspomniałam Ci w ostatnim mailu. Uczyć będziemy się wraz z nowym włoskim serialem na platformie Netflix „Zero”. Pamiętaj, aby skorzystać z wyzwania potrzebujesz subskrypcji Netflixa, ponieważ nie mam prawa, aby udostępniać Ci na platformie odcinków. Z mojej strony otrzymasz niezbędne materiały do nauki słownictwa, które będę przesyłać Ci do każdego odcinka raz na tydzień. Odcinków serialu jest 8, do tego zorganizuję dwa spotkania z podsumowaniem z sesją Q&A oraz materiały uzupełniające. Gwarantuje, że będziesz zadowolony/-a!

Co ważne wyzwanie dostępne będzie tylko na Klubowiczów. Po starcie Klubu z początkiem czerwca wszystkie osoby zapisane na listę oczekujących otrzymają próbkę wyzwania w formie pierwszej lekcji!

Do kogo skierowany jest Klub Włoskiego?

Zastanawiasz się, czy Klub Włoskiego to dobre miejsce dla Ciebie? Mogę w ciemno odpowiedzieć, że TAK 😉 Każdy znajdzie tam coś dla siebie, bez względu na to jaki wybrał sposób na naukę 🙂

Osoby, które uczą się samodzielnie będą na pewno zadowolone z dużej bazy wiedzy zgromadzonej w jednym miejscu. Koniec z godzinami spędzonymi nad wyszukiwaniem nowych materiałów i książek w Internecie, teraz można skupić się wyłącznie na nauce 😉

Ci, którzy potrzebują jedynie powtarzania już zdobytej wiedzy z członkostwa w Klubie również będą czerpać korzyści. Materiały zgromadzone na platformie są podzielone zarówno pod względem poziomu zaawansowania jak również tematycznie. Dzięki czemu szybko odświeżysz zdobytą wiedzę bazując na nowych materiałach 🙂

Klub będzie świetny również dla tych, którzy chodzą na kurs językowy lub prywatne lekcje włoskiego. Dlaczego? Bo sama praca podczas zajęć nie wystarczy 😉 Będąc w Klubie łatwo znajdziesz dodatkowe materiały, które wspomogą Twój proces uczenia się 🙂

Sporo tego, prawda? 😉 Pamiętajcie, że więcej informacji możecie znaleźć na stronie: https://klubwloskiego.pl/. A jeśli tam nie ma odpowiedzi na Wasze pytanie śmiało piszcie do mnie w komentarzu lub wiadomości prywatnej 🙂

Nie czekaj i zapisz się na listę 👇

The form you have selected does not exist.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top