Dlaczego nie należy się bać popełniania błędów w nauce języka włoskiego

Dlaczego nie należy się bać popełniania błędów?

Dziś odpowiem na pytanie: Dlaczego nie należy się bać popełniania błędów? W szczególności jeśli chodzi o naukę języka 😉 Pamiętajcie, że wszyscy popełniamy błędy. Również ja! I jest to jak najbardziej ok. Jesteśmy tylko ludźmi i może się nam zdarzyć! 😉

Dlaczego boimy się popełniać błędy?

Właśnie przez strach, że popełnimy błąd powstaje w nas blokada! Dlatego też przestajemy próbować, zamykamy się w sobie. Często przez blokadę boimy się mówić w obcym języku.

Dlaczego? Jest to w nas gdzieś głęboko zakotwiczone 😉 Często problem ciągnie się za nami już od wczesnych lat dzieciństwa i szkoły. Najważniejsze to przezwyciężyć blokadę, która siedzi w nas od środka. Nie jest to łatwe, ale jest to możliwe.

Ważne, aby sobie uświadomić, że to MY zakładamy sobie blokadę!

Warto też uświadomić sobie jakie są konsekwencje jeśli popełnimy błąd mówiąc coś po włosku. Jedyne co nas czeka to to, że osoba, która z nami rozmawia poprawi nas lub dopyta jeśli nas niezrozumiała. Więc nie ma w tym nic strasznego 😉

Może się zdarzyć, że ktoś zwróci Wam w uwagę w niemiły sposób, ale pamiętajcie, że nie może Was to zniechęcić. Niestety często jest tak, że najwięcej krytyki możemy odebrać od osób uczących się języka włoskiego, a nie typowo od Włochów, którzy raczej będą próbować nas zrozumieć niż wyśmiać 😉 Zapominamy, że sami popełniamy błędy!

Ale pamiętajcie, że właśnie popełnienie tego błędu sprawi, że lepiej go zapamiętacie. I dzięki temu już nigdy go nie zrobicie. Tak najlepiej uczymy się języka!

Trzeba też podejść do tego na spokojnie i zdecydować po co uczymy się języka? Na czym nam najbardziej zależy? Na komunikacji czy poprawności językowej? Wiadomo, że opcja komunikacja z poprawnością językową będzie idealnym połączeniem, ale nie zawsze możemy sobie na to pozwolić.

Nauka języka włoskiego polega właśnie na próbowaniu, ćwiczeniu mowy. Nie ma innego sposobu na jego naukę. Więc dajmy sobie trochę luzu i nie martwmy się tym, aż tak bardzo ☺️ Zapraszam Was do całego nagrania

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top