Slownictwo Durante i mentre czy uzywac zamiennie

Durante i mentre

Dziś porozmawiamy sobie o dwóch słowach durante i mentre, ponieważ oba te wyrazy możemy tłumaczyć tak samo: podczas. I tu pojawia się problem, bo skoro możemy tłumaczyć je tak samo, to możemy je również zamiennie używać?

Niestety nie i jest to bardzo częsty błąd, dlatego dzisiaj dowiesz się, kiedy każde z tych słów możesz używać. Dlatego koniecznie zobacz szybką lekcję, którą dla Ciebie przygotowałam.

Jeśli masz ochotę przećwiczyć durante i mentre i utrwalić sobie dzisiejszą lekcję, to zapraszam Cię do przygotowania 2-3 zdań z ich wykorzystaniem oraz pozostawienia ich w komentarzu do wpisu.

Natomiast jeśli masz ochotę rozpocząć rok 2023 z nauką włoskich przyimków to zarezerwuj swój egzemplarz Kalendarza przyimkowego! W tym roku masz możliwość dokupienia do kalendarza również kursu online z ćwiczeniami interaktywnymi do wyrażeń przyimkowych oraz dodatkowymi informacjami, związanymi z ciekawostkami danego miesiąca. Sprawdź szczegóły w Sklepie oraz przetestuj przykładową lekcję kursu!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top