Italiano cantando #20 – Miele (Giusy Ferreri) – ćwiczenie na czas teraźniejszy

Piosenka, którą proponuję tym razem w ramach naszej muzycznej serii Italiano cantando to “Miele”, w wykonaniu Giusy Ferreri. Jest to piosenka, z którą Giusy Ferreri brała udział w Festiwalu Sanremo 2022. Jak sama autorka mówi – jest to romantyczna piosenka, z nutą melancholii, ponieważ jest o miłości, w której jest zarówno słodycz, jak i gorycz. Idealnie pokazuje to w tekście zwrot una lama che sa di miele – ostrze, które smakuje jak miód.

Giusy ma bardzo specyficzny głos, a jej piosenki mają swój wyjątkowy styl. Na podstawie tej piosenki przygotowałam parę ćwiczeń dla osób na poziomie podstawowym. Przećwiczymy czas teraźniejszy, ale powtórzymy też ogólnie czasowniki. Ostatnie ćwiczenie z kolei pozwoli Ci wyłapać kilka fajnych zwrotów z życia wziętych 🙂 Do dzieła!

Daj mi znać, czy podobały Ci się ćwiczenia, które przygotowałam. A może jesteś nauczycielem i korzystasz z nich na zajęciach?

3 opinie w “Italiano cantando #20 – Miele (Giusy Ferreri) – ćwiczenie na czas teraźniejszy”

  1. Jan Janowski

    Jestem pod wrażeniem doboru repertuaru do ćwiczeń! Nauka staje się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Z niecierpliwością czekam na kolejne ITALIANO CANTANDO!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top