Kalendarz przyimkowy na 2022 oraz Tygodniowy planer przyimkowy

W ubiegłym roku bardzo doceniliście taki wpis, który pokazywał bardziej z bliska Kalendarz przyimkowy, dlatego postanowiłam przygotować coś podobnego również w tym roku, z tym że ten wpis będzie zawierał też informacje o przyimkowej nowości tego roku!

Zainteresowani? Czytajcie dalej!

Czym jest Kalendarz Przyimkowy?

Wiem, że sporo osób już kocha ten Kalendarz i co roku wyczekuje momentu, żeby kupić kolejny, ale jeśli jeszcze nie wiesz o co tyle szumu to już tłumaczę 🙂

Kalendarz Przyimkowy to ścienny kalendarz, który co miesiąc przenosi Cię do innego miejsca we Włoszech, a przy okazji masz możliwość nauczenia się nowych przydatnych wyrażeń zawierających przyimki, czyli nasze ukochane preposizioni.

Można więc śmiało powiedzieć, że Kalendarz Przyimkowy to narzędzie do nauki, a nie tylko dekoracja ściany.

W tym roku postawiłyśmy na wyrażenia z czasownikami, dlatego w każdym miesiącu poznasz wyrażenia z innym czasownikiem:

 • styczeń – andare
 • luty – mandare
 • marzec – lasciare
 • kwiecień – parlare
 • maj – lavare
 • czerwiec – essere
 • lipiec – viaggiare
 • sierpień – tornare
 • wrzesień – mettere
 • październik – succedere
 • listopad – scrivere
 • grudzień – prendere

Co się zmieniło w stosunku do ubiegłego roku?

Również w tym roku wprowadziłyśmy parę poprawek, biorąc pod uwagę Wasze zdanie. Największą zmianą jest usunięcie serduszek w kratkach dni, żeby było więcej miejsca na notatki oraz zmiana pozycji liczby. We wcześniejszych wersjach liczby były w prawym górnym rogu, a teraz zostały przeniesione do dolnej krawędzi.

Górne zdjęcie również zostało minimalnie powiększone żeby jeszcze bardziej królowało nad resztą. Oczywiście każde zdjęcie jest podpisane, tak jak zawsze, choć również tutaj wprowadziliśmy pewną zmianę. Podpis zdjęcia zawiera nazwę regionu, w którym znajduje się miejsce ze zdjęcia, a obok jest mała mapka, która wskazuje, gdzie to się dokładnie znajduje.

Co jeszcze warto wiedzieć o Kalendarzu Przyimkowym na 2022 rok?

Wspomnę jeszcze na koniec o kilku cechach Kalendarza, które mogą być dla Ciebie istotne:

 • wszystkie miesiące i dni tygodnia są po włosku
 • w kalendarium umieściliśmy święta polskie i włoskie, również po włosku
 • pod kalendarium jest przestrzeń z wyrażeniami i dodatkowymi informacjami językowymi lub ciekawostkami związanymi z danym regionem.
Wszystkie najważniejsze święta zostały oznaczone na kalendarzu.
Pod każdym zdjęciem jest informacja o miejscu, w którym zostało wykonane zdjęcie, jaki to region oraz gdzie to się znajduje na mapie.

Gdy rok już minie zachęcamy również do recyclingu! Zobacz jak można to zrobić!

Nowość – Tygodniowy planer przyimkowy

Nasze plany były bardzo ambitne na ten rok, jednak musiałyśmy wybrać tylko niektóre z nich, dlatego wersja książkowa jeszcze nie powstała, ale zamiast niej mamy i tak coś nowego dla osób, które lubią planować np. przy biurku – stojący planer tygodniowy!

To idealna opcja dla osób, które nadal chcą uczyć się z nami włoskich przyimków, ale nie lubią korzystać z kalendarza ściennego lub dla tych, którzy potrzebują więcej miejsca na codzienne zadania i spotkania.

Nie nazwaliśmy go kalendarzem, ponieważ Tygodniowy planer przyimkowy nie jest datowany. Możesz zacząć korzystanie z niego w dowolnym momencie, a jeśli jedziesz na wakacje nie musisz zostawiać pustych kartek! Poza tym, dzięki temu, że co tydzień będziesz wpisywać nazwę miesiąca, możesz sobie dodatkowo utrwalić je (o ile oczywiście będzie to po włosku ;)).

Co tydzień czekają na Ciebie cztery wyrażenia przyimkowe z czasownikami. Planer został przygotowany na 60 tygodni, czyli ponad rok! Kartki są dwustronne, dzięki czemu planer nie jest ani zbyt gruby, ani zbyt ciężki.

Od razu jeszcze rozwieję jedno pytanie, które może pojawiło się w Twojej głowie.

Czy w Kalendarzu przyimkowym i w Planerze są te same wyrażenia?

Po części tak, jednak w Planerze jest ich dużo więcej, a w Kalendarzu są dodatkowe ciekawostki, których nie ma w Planerze. Uważamy, że te dwa narzędzia idealnie się uzupełniają, dlatego przygotowałyśmy też pakiet w korzystnej cenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top