"Bomboniere & confetti"

“Bomboniere & confetti”

Dzisiejszym live’em chciałabym nawiązać do okołoweselnych tradycji związanych właśnie z włoskim weselem. Jako, że sama w październiku brałam ślub i łączyłam tradycje polskie z włoskimi, chciałam opowiedzieć Wam trochę o nich więcej.

A w szczególności o tradycji związanej z konfetti i bombonierkami, która nie ma to nic wspólnego z polskimi odpowiednikami! Goście dostają na weselu od Pary Młodej “bombonierkę”, którą nazywa się la bomboniera, a w niej są i confetti, czyli cukierki z migdałem w środku. Powinno być ich 5, ponieważ jest to niepodzielna liczba (tak jak więzy małżeńskie). Natomiast tańszą alternatywą dla bombonierek są woreczki, i sacchetti, w które też wrzuca się 5 cukierków.

Ze wglądu na mój polsko-włoski ślub, w październiku na moich social mediach również głównym tematem było właśnie włoskie wesele. Bo choć nie każdego ślubna tematyka dotyczy i interesuje, to myślę, że jest to świetna okazja, aby poznać trochę nowego tematycznego słownictwa . Ale też dowiedzieć się więcej o włoskich tradycjach związanych z tym dniem i porównać je z tradycjami polskimi.

W trakcie nagrania opowiadam pokrótce, jakie włoskie tradycje zagościły na moim weselu i pokazuję, czym jest włoskie konfetti i bombonierki. A wszystko przeplatane włoskim słownictwem, tak więc serdecznie zapraszam Cię do nagrania. A jeśli masz jakieś pytania, to koniecznie daj znać w komentarzu.

A jeśli tematyka jest dla Ciebie interesująca to sprawdź inne wpisy dotyczące włoskich tradycji weselnych i nie tylko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top