L’italiano cantando #6 – Mary – Gemelli diversi

Kolejny wpis z serii L’italiano cantando – tym razem dla osób bardziej zaawansowanych. Piosenka jest szybsza i ma trochę trudniejszych słów, ale oczywiście osoby początkujące też mogą spróbować. Zawsze to ćwiczenie na słuch 🙂

Wybrałam piosenkę, którą chyba każdy zna na pamięć we Włoszech – jeśli nawet nie cały tekst, to na pewno melodię tak! To był hit w 2002 roku i dzięki tej piosence grupa Gemelli Diversi zdobyła sławę, m.in. zdobywając zwycięstwo w MTV European Music Awards. Ta piosenka jest przykładem włoskiego hip-hopu. Kolejne płyty Gemelli Diversi były już bardziej liryczne, z mniejszą ilością rapu. Mi i tak bardzo podoba się melodia tej piosenki.

Więc do dzieła! Ściągnij ćwiczenie i odsłuchaj jej 🙂 Standardowo do uzupełnienia luki w piosence i ćwiczenie na słownictwo. Powodzenia!

Nie chcesz drukować materiałów? Chcesz od razu wiedzieć, czy dobrze wykonałeś/aś ćwiczenia? Wykonaj je w wersji interaktywnej na platformie Klub włoskiego.

To nic nie kosztuje!

Koniecznie daj znać czy podoba Ci się ta piosenka 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Scroll to Top