Trzy sposoby wykorzystania spójnika Perché

Trzy sposoby wykorzystania spójnika “perché”

Dzisiaj chciałabym Was wprowadzić w tematykę spójnika perché. Poznacie trzy sposoby wykorzystania go na co dzień.

Opowiem Wam o dwóch poprawnych sposobach wykorzystania perché oraz o jednym nieprawidłowym, a często stosowanym przez Polaków. Dlaczego akurat mówię Wam o perché? Ponieważ temat możemy podzielić na kilka poziomów.

Preché poznajemy już na samym początku, aby powiedzieć dlaczego coś zrobiliśmy, czyli o powodzie czegoś. Po włosku powiemy perché causale.

W trakcie nauki włoskiego możemy wykorzystać również perché do opisania celu, do którego chcemy dojść, czyli perché finale + congiuntivo. I to były jedyne dwa poprawne wykorzystania perché 🙂

A teraz ostatnie i nieprawidłowe wykorzystanie perché na początku zdania. Dlatego, że w języku włoskim nie możemy zacząć zdania od perché.

Dokładne wytłumaczenie czeka na Ciebie w nagraniu Live’a. W nagraniu czekają na Ciebie przykłady z wykorzystaniem tych trzech sposób również w formie pisemnej, które wykorzystałam w trakcie spotkania. Zapraszam Cię do nagrania 👇

Zostawiam Ci również bezpośredni link do webinaru o spójnikach o których mówiłam w trakcie spotkania 🙂 Na pewno przyda się jeśli chcesz zgłębić ten temat. Spójniki są bardzo ważne, pozwalają nam tworzyć bardziej złożone wypowiedzi i odpowiednio argumentować to, co chcemy przekazać 🙂

Webinar – Le congiunzioni (spójniki)

Podczas szkolenia przeprowadzę Cię poprzez wszystko to co musisz na ich temat wiedzieć, ale w nauce języków od teorii ważniejsza jest praktyka, dlatego otrzymasz również karty pracy, które przydadzą Ci się podczas szkolenia.

Szkolenie jest prowadzone całkowicie w języku włoskim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top