Trzy wyrażenia, aby powiedzieć, że coś pasuje idealnie

Trzy wyrażenia, aby powiedzieć, że coś pasuje idealnie

Dziś poznacie trzy wyrażenia, aby powiedzieć, że coś pasuje idealnie lub pasuje jak ulał. To trzy najczęściej pojawiające się powiedzenia, które spotkacie na co dzień we włoskiej mowie/książkach.

Poznacie wyrażenia, które używamy odpowiednio do danej sytuacji, ponieważ nie będą pasować do każdego momentu. Wydaje się, że brzmią identycznie i pasują do wszystkiego. Ale w języku włoskim będą występować w zupełnie innych sytuacjach i innych kontekstach.

Dlatego warto wiedzieć jaka jest między nimi różnica, aby używać ich poprawnie. Poznacie wyrażenie, które możecie wykorzystać przy ubraniach, aby powiedzieć, że np. sukienka idealnie na kogoś pasuje, czyli jak ulał. Wyrażenie, które mówi, że ktoś trafił, przyszedł w idealnym momencie oraz że coś do czegoś pasuje idealnie 😉

Jakie trzy wyrażenia poznacie?

  • andare/calzare a pennello
  • cadere/capitare a fagiolo
  • essere come il cacio sui maccheroni

Zapraszam Was do filmu, w którym znajdziecie też napisy z przykładami wykorzystania tych wyrażeń, więc przećwiczycie również pisownię 🤓

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Scroll to Top