Angelina Mango – La noia – Italiano cantando #23

Ciao! Czy są tu jacyś fani Festiwalu Sanremo? W dzisiejszym wpisie cofniemy się do tegorocznej edycji, którą wygrała Angelina Mango ze swoja piosenką pt. “La noia”. W tym wpisie dowiesz się, o czym jest piosenka, ale przede wszystkim znajdziesz także ćwiczenia na utrwalenie słownictwa, które się w niej znajduje.

Ćwiczenia z serii Italiano cantando to świetny sposób na przyjemną naukę włoskiego. Śpiewając utrwalisz słownictwo i pewne konstrukcje.

W tej lekcji ćwiczenia, które przygotowałam są skierowane raczej do osób na poziomie zaawansowanym, a przynajmniej na takim mocnym B1.

Kim jest Angelina Mango? O czym jest piosenka La noia?

To młoda włoska piosenkarka, córka znanego piosenkarza Mango. Zyskała sławę w 2023 roku, gdy wygrała talent show Amici di Maria de Filippi. Wygrana Festiwalu Sanremo jeszcze bardziej przyczyniła się do jej sukcesu.

Piosenka La noia – nuda – to autobiograficzna piosenka, poprzez którą Angelina chce zachęcić jej rówieśników do podobnego do jej podejścia w życiu. Angelina podchodzi do wszystkiego z dużym uśmiechem i ironią, “tańcząc nad rzeczami, które ją ranią”, jak sama wspomina w wywiadach. Zachęca do patrzenia na to, co się dzieje w naszych życiach z przymróżeniem oka.

Posłuchaj:

A teraz pobierz ćwiczenia, które przygotowałam:

Nie chcesz drukować materiałów? Chcesz od razu wiedzieć, czy dobrze wykonałeś/aś ćwiczenia? Wykonaj je w wersji interaktywnej na platformie Klub włoskiego.

To nic nie kosztuje!

Czym jest cumbia?

W tekście piosenki przewija się wiele razy wyrażenie cumbia della noia – dosłownie cumbia nudy. Czym jest ta cumbia?

Cumbia to bardzo powszechny kolumbijski taniec, rytmiczny i pełen zalotów. Wywodzi się z cumbiamby, tańca wykonywanego w kole przez czarnoskórych, boso na piasku, wokół ogniska. Z biegiem czasu ewoluowało to do erotycznego tańca w parze.

Cumbia pojawia się w tej piosence, ponieważ taniec jest sposobem Angeliny na zwalczanie nudy. Jest to według niej cenny czas, który należy poświęcić sobie, szczególnie w trudniejszych chwilach.

Daj znać, co myślisz o tej piosence! Podoba Ci się, czy Twoim faworytem był ktoś inny podczas tegorocznej edycji festiwalu?

Mogą także spodobać Ci się te wpisy:
Mr. Rain – Supereroi – Italiano cantando #22

Zazwyczaj w lutym publikowałam nowy wpis z serii Italiano cantando, omawiając piosenkę, która w danym roku wygrała Sanremo. Tak było Czytaj dalej

Italiano cantando #19 – Brividi (Mahmood & Blanco)

Kolejna edycja Festiwalu w San Remo dobiegła końca, więc nie mogło zabraknąć wpisu z serii Italiano cantando z ćwiczeniami do Czytaj dalej

ćwiczenie na przyimki
Ćwiczenie na przyimki – Italiano cantando #16

Jak dawno nie było śpiewającego wpisu z serii L'italiano cantando! Dzisiaj przygotowałam ćwiczenie na przyimki dla osób bardziej zaawansowanych...w sumie Czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top