5 najbardziej romantycznych miejsc w Rzymie

5 najbardziej romantycznych miejsc w Rzymie

Przy okazji zbliżających się Walentynek pomyślałam, że zrobię listę 5 najbardziej romantycznych miejsc w Rzymie. Gdy dwa lata temu zaczęłam pisać bloga od razu pomyślałam, że od czasu do czasu będę pisać różne wpisy o Rzymie, o mniej znanych miejscach i ciekawostkach. W końcu to miasto znam najlepiej. Po dwóch latach piszę po raz pierwszy coś związanego z Rzymem i trudno mi w to uwierzyć! Mam nadzieję, że Wam się spodoba 🙂

Te miejsca to oczywiście dość subiektywne zestawienie, ale w przygotowaniach pomogli mi przyjaciele z Włoch 😉 W końcu to oni najlepiej wiedzą gdzie zabrać dziewczynę na romantyczny spacer.

Przedstawione poniżej zdjęcia są mojego autorstwa. Jeśli chcesz ich użyć napisz do mnie.

1. Il Pincio – Villa Borghese

To chyba najbardziej oklepane miejsce dla par (i nie tylko) 🙂 idealne miejsce na wagary i romantyczne spacery. Z tarasu widokowego na wzgórzu Pincio roztacza się widok na Piazza del popolo. Uwielbiałam tu przychodzić bez względu na porę dnia. Warto też się przejść po samym parku Villa Borghese, podejść nad jeziorko. W głębi w ogóle nie słychać już miasta, można się bardzo zrelaksować. Pincio i Villa Borghese ciągną się aż do Placu Hiszpańskiego, warto się przejść przez park i właśnie tam z niego zejść.

Il Pincio - Villa Borghese

2. Giardino degli Aranci

To moje drugie ulubione miejsce, chociaż gdy mieszkałam we Włoszech praktycznie nigdy tu nie bywałam. Teraz gdy tylko jestem w domu to lubię się tam przejść, tak po prostu, w czyimś towarzystwie lub nie. Ten ogród znajduje się na wzgórzu Aventino – serwuje ładny widok na miasto, a oprócz tego całkiem niedaleko można zobaczyć Watykan w dziurce od klucza (Adres: Piazza dei Cavalieri di Malta 4) lub przejść się do ogrodu róż, schodząc w stronę Circo Massimo 😉

Giardino degli Aranci

3. Ponte Milvio

Najbardziej znany most w północnej części Rzymu. Z pewnością nie jest to dla każdego – ja osobiście nie mam szału na punkcie takich miejsc, ale odkąd Federico Moccia wydał swoją książkę “3 metri sopra il cielo” to miejsce stało się obowiązkowym przystankiem dla zakochanych. Gdy byłam w liceum większość moich znajomych była tam przynajmniej raz żeby zawiesić kłódkę na moście. Po jakimś czasie most zaczął mieć problemy ze względu na ciężar kłódek…i ostatecznie władze miasta zdecydowały się je zdjąć i umieścić w Muzeum Etnograficznym w dzielnicy EUR, a wszelkie napisy i graffiti, które były na moście – usunąć. Obecnie jest to zakazane (mimo to jeszcze są tacy, którzy w dalszym ciągu przypinają kłódki).

4. Zodiaco

Pomimo tego, że jest to jedno z najładniejszych miejsc widokowych w Rzymie jest ono trochę mniej znane, a z pewnością mniej uczęszczane przez turystów. Warto się przejść wzdłuż vialetto degli innamorati, a potem skorzystać z widoków. Zodiaco znajduje się w dzielnicy Monte Mario. Można tam dojechać np. autobusem 69 spod Ponte Milvio.

5. Il Lungotevere i rzymskie mosty

Spacer wzdłuż Tybru to konieczny punkt spaceru po Rzymie. Wiadomo, może być ciężko przejść wzdłuż całego Lungotevere, ale przynajmniej kawałek warto zobaczyć!

Na różnych stronach biur podróży polecany jest Ponte Sisto, ale osobiście wolę Ponte Umberto I, tuż przy budynku Sądu Najwyższego niedaleko Zamku Św. Anioła. Można z niego podziwiać taki widok:

widok z mostu Umberto I

Idąc wzdłuż Tybru z pewnością warto zahaczyć o Isola Tiberina, na której znajduje się np. restauracja Sora Lella (pyszna, aczkolwiek niekoniecznie ekonomiczna).

widok na wyspę na Tybrze

Prawda jest taka, że według mnie nie trzeba jakoś strasznie się wysilić żeby znaleźć kilka romantycznych miejsc w Rzymie. Wystarczy po prostu przejść się po uliczkach starego miasta lub po którymkolwiek parku.

Masz jakieś ulubione miejsca w Rzymie?

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Scroll to Top