L’italiano cantando #5: Non mi avete fatto niente

We Włoszech ostatnio było bardzo głośno na temat festiwalu w San Remo 😉 Postanowiłam wykorzystać tę okazję do kolejnego ćwiczenia z serii L’italiano cantando, przy okazji przybliżając piosenkę, która wygrała tegoroczną edycję Festiwalu. Jest nią “Non mi avete fatto niente”, wykonana przez Ermal Meta i Fabrizio Moro. Sam tytuł oznacza “Nic mi nie zrobiliście”.

Od samego początku było o tej piosence bardzo głośno we włoskich mediach, ponieważ został wykryty plagiat (wł. il plagio) innej piosenki, przedstawionych na tym samym Festiwalu ale w roku 2016. Jak się potem okazało autorem refrenu jest ta sama osoba – Andrea Febo – więc zarzuty plagiatu w końcu zostały wycofane. Więcej na ten temat możecie poczytać w tym artykule (po włosku).

Póki co zachęcam do odsłuchania jej (jest trochę trudniejsza niż piosenki, które dotychczas wrzucałam w ramach serii L’italiano cantando), ale ma sporo ciekawych słówek więc do dzieła!

>> Pobieram ćwiczenia <<

 Klucz do ćwiczeń możesz znaleźć w panelu z darmowymi materiałami – tutaj.
Jeśli natomiast wolisz ćwiczenia interaktywne to zachęcam do wykonania ćwiczeń na mojej platformie kursyppw.pl

Zobacz też inne wpisy z serii Italiano cantando z Sanremo:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top