nieokreslone wyrazenia czasowe

Nieokreślone wyrażenia czasowe

Ciao a tutti! Kolejny poniedziałek oznacza kolejne Chiacchiere italiane. Tym razem przygotowałam nieokreślone wyrażenia czasowe, które przydadzą się podczas opowiadania historii lub czegoś co Wam się wydarzyło. Co mam na myśli przez to “nieokreślone”? Chodzi o takie wyrażenia jak kilka dni temu, miesiące temu, lata temu, pewnego dnia, itp. Nie wiemy po nich kiedy dokładnie coś się wydarzyło.

Quattro chiacchiere to cykliczne spotkanie, które odbywa się w każdy poniedziałek o godzinie 20:00 na moim Fanpage’u i Instagramie. Spotkanie służy do informowania o tym co nowego dzieje się w ramach Po Prostu Włoski, ale również zawiera jakąś mini lekcję włoskiego. Żeby każdy znalazł coś dla siebie czasem te spotkania odbywają się po polsku, a czasem po włosku.

Co nowego:

Chiacchiere italiane #36 – Nieokreślone wyrażenia czasowe:

Na dzisiejszym spotkaniu mówię o takich wyrażeniach jak:

  • różne kombinacje z fa np. mesi fa
  • o potocznym użyciu altro w kontekście czasu
  • o tym jak powiedzieć wtedy oraz pewnego dnia

Dodatkowe przykłady z dzisiejszego spotkania:

  • Allora non sapevo in cosa mi stavo cacciando. Wtedy nie wiedziałam w co się pakowałam.
  • Ci siamo conosciuto dieci anni fa, ma allora non sapevo chi fosse veramente. – Poznaliśmy się 10 lat temu, ale wtedy nie wiedziałam kim naprawdę jest.
  • Ti ricordi di quel giorno che siamo andati a Ostia Antica? – Czy pamiętasz ten dzień, w którym pojechaliśmy do Starożytnej Ostii?
  • Ti ricordi quella volta in cui eravamo al giapponese? – Pamiętasz tamten raz, kiedy byliśmy w japońskiej restauracji?

Do tej lekcji przygotowałam też dodatkowe ćwiczenia. Zapisz się na newsletter jeśli chcesz je jutro otrzymać 🙂 (jeśli zapiszesz się później nic straconego, znajdziesz je w panelu dla osób zapisanych na newsletter).

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top