Halloween we Włoszech

Halloween we Włoszech

Dzisiejszym wpisem chciałabym nawiązać do święta, które obchodzone jest 31 października na całym świecie. Mowa oczywiście o Halloween!

Natomiast nie chciałabym się skupiać na podstawowym słownictwie jak duch, czy wiedźma, bo uważam, że tego typu informacji jest dosyć dużo w Internecie. Więc możesz znaleźć łatwo ich tłumaczenie.

Dziś postanowiłam się skupić na wymowie, przy okazji przypominając jedną z wielu zasad wymowy w języku włoskim i paru zwrotach, które mogą się przydać jeśli bierzesz udział w Halloween. Zwroty, o których dzisiaj wspomnę mogą Ci się przydać, gdy np. będzie potrzeba, aby powiedzieć komuś, o imprezie Halloween-owej, w której braliśmy udział i aby opowiedzieć, co na niej robiliśmy.

Z nagrania dowiesz się jak wymawiać literkę “H” w języku włoskim, podwójne litery w wyrazie i jak włosi wymawiają anglojęzyczne słowa 🙂 Wspominam też o samym święcie obchodzonym we Włoszech, więc koniecznie przesłuchaj całe nagranie.

Wyrażenia związane z Halloween po włosku:

Dolcetto o scherzetto? – Cukierek czy psikus?
travestirsi da… – przebrać się za…
il travestimento – przebranie
il costume – strój, kostium
la maschera – maska
la festa in maschera – impreza kostiumowa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Scroll to Top