Podsumowanie 2017 i cele na 2018

Nowy Rok to dobra wymówka żeby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym co udało nam się osiągnąć. Czy udało mi się osiągnąć cele, jakie sobie założyłam na początku 2017 roku? Szczerze nie wiem – moje życie potoczyło się trochę innymi torami niż myślałam rok temu. Dlatego też i ja zrobię tutaj moje podsumowanie 2017 roku i pokrótce opiszę moje cele na 2018 rok – i ta część na pewno Cię zainteresuje więc jeśli nie chcesz czytać całego wpisu przejdź na sam koniec 🙂 Kieruj się nagłówkami jeśli nie chcesz czytać całości.

To będzie kolejny luźny wpis, ale mam nadzieję, że się Wam spodoba. Wiem, że niektórzy z Was też kibicują mi już od dłuższego czasu i sami na bieżąco mogliście obserwować te zmiany.

Podsumowanie 2017 roku

2017 – rok zmian

To był bardzo intensywny rok. W lutym uruchomiłam tego bloga (pierwszy wpis pojawił się 27 lutego) i na początku nie miałam pojęcia czy to co sobie umyślałam ma w ogóle jakiś sens. Były wzloty i upadki, ale teraz, po 10 miesiącach już wiem, że to nie jest marnowanie czasu 🙂

W tym roku skończyłam też studia magisterskie i wkroczyłam początkowo niepewnymi krokami do świata przedsiębiorców – od 7 września sama sobie jestem szefem. Założenie własnej firmy było jedyną możliwością dla mnie żebym mogła zostać zarówno przy informatyce, jak i przy nauczaniu włoskiego. Niby to dopiero kilka miesięcy, ale z każdym tygodniem coraz bardziej się cieszę, że odważyłam się podjąć ten krok. Jeśli chcecie zobaczyć drugie oblicze mojej działalności możecie odwiedzić strony Paulina Kania oraz Creative Designing (aktualnie obie są w przebudowie, ale co tam). W tej części działalności jestem projektantem stron internetowych oraz grafikiem.

5 najchętniej czytanych artykułów na moim blogu

Oto artykuły, które miały najwięcej odwiedzin w tym roku:

  1. Jak napisać życzenia świąteczne po włosku?
  2. Quiz – dire czy parlare?
  3. 5 rzeczy, których Włosi nie znoszą przy stole
  4. Fałszywi przyjaciele #1
  5. Andare o venire – iść, pójść, przychodzić po włosku

Bardzo często też była odwiedzana strona O mnie, a najczęściej klikaną kategorią bloga była Gramatyka.

Tegoroczne współprace

Tutaj mam na myśli tylko współprace bezpośrednio związane z tą częścią blogową mojej działalności. Myślę, że warto tu wspomnieć z pewnością o Sylwii z bloga Żyję z Pasją, z którą rozmawiałam o tym czym dla mnie jest pasja i jak żyć zgodnie z naszymi pasjami. Wywiad ze mną możecie przeczytać tutaj.

Niedawno przebudowałam moją stronę i dodałam w końcu swoje zdjęcia – wykonane przez Martę z Kolorowych Pikseli.

Dzięki Ani z RysAnka powstała figura Antonio, którego możecie zobaczyć np. w prawej kolumnie tu na stronie. Antonio to imię jakie zostało wybrane przez osoby, które obserwują fanpage Po Prostu Włoski.

Co do współpracy blogowych – świąteczny wpis o włoskich tradycjach powstał dzięki współpracy z Martyną, która opisała jak wyglądają święta w Hiszpanii.

Dołączyłam też do grona Blogów językowych i kulturowych – wpisy, które powstały z tej okazji znajdują się pod wspólnym tagiem W 80 blogów dookoła świata. Jest ich tylko dwa, ale to też dopiero początek mojego udziału w tej grupie blogerów 🙂

Nowością, którą jeszcze nigdzie się nie chwaliłam jest fakt, że jestem też członkiem redakcji Językowej siłki i od przyszłego tygodnia również tam będziecie mogli czytać moje artykuły (myślę, że będę też o nich informować w cotygodniowym newsletterze, bo to będą treści, których nie będzie na moim blogu).

Plany na 2018 rok

Ostatnio zauważyłam, że stawianie sobie dużych celów nie przynosi dobrych wyników – nie do końca są one mierzalne. W związku z tym nie mam takiego jednego wielkiego planu na rok 2018. Mój plan to układanka wielu małych kawałków, trochę jak jest z puzzlami.

W mojej układance oczywiście są części dotyczące zarówno włoskiego jak i rozwoju marki Creative Designing. Nie będę Was zanudzać tą drugą częścią, ale jeśli chodzi o włoski to:

  • już całkiem niedługo pojawi się pierwsza wersja aplikacji mobilnej Po Prostu Włoski
  • jeżeli będą chętni chcę ruszyć z wyzwaniem, które nauczy Was systematyczności w nauce języka (włoskiego, ale nie tylko)

Na czym ono będzie polegać?

Przez kilka tygodni codziennie będziesz dostawać ode mnie materiały, które będą związane z pracą nad językiem. Tu nie chodzi tylko o ćwiczenia do zrobienia, ale też materiały na ćwiczenie słuchu oraz możliwość ćwiczenia mowy i słownictwa.

Co jeszcze nowego?

Chciałabym też wprowadzić konwersacje grupowe w ramach mojej oferty oraz stworzyć miejsce gdzie mogłabym jeszcze bardziej zachęcić Was wszystkich do używania języka włoskiego.

Pomysłów mam 1000 na minutę i wiem, że z czasem wszystkie zobaczą światło dzienne. Tylko od Was zależy w jakiej kolejności 🙂

Co myślicie o tych pomysłach? Bardzo liczy się dla mnie Wasza opinia na ten temat. Skorzystalibyście z takich możliwości czy nie?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Twój koszyk
Zapisz się na listę oczekujących Interesuje Cię ten produkt, a nie jest teraz dostępny? Pozostaw nam e-mail, a otrzymasz powiadomienie gdy produkt pojawi się w sklepie. Już teraz zapisz się na listę oczekujących!
Scroll to Top